Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Aktuality

Posledné novinky

Mikuláš 2014

Mikuláš v škôlkach


Aj tento rok bol 6. decembra sviatok svätého Mikuláša. Hádam najväčšiu radosť z tohto sviatku majú detičky, ktoré sa už nevedeli dočkať sladkých dobrôt, ktoré im prinesie Mikuláš. A tak aj z Centra voľného času Trend sa vybral Mikuláš pozrieť do škôlok, či detičky poslúchajú a zaslúžia si sladké balíčky. Samozrejme mu pomáhali neodmysliteľný pomocníci Anjelik a Čertík. Mikuláš bol veľmi spokojný, pretože detičky si pripravili pekné básničky a pesničky.

 

 

Tak Mikuláš, Čertík a Anjelik rozdávali radosť a sladké dobrôtky pre všetky detičky, ktoré sa s radosťou aj s trojicou odfotili.

 

Volejbalový turnaj učiteľov

 

Volejbalový turnaj učiteľov


 

Dňa 7.2.2014 sa konal volejbalový turnaj učiteľov z celého okresu Detva. Turnaj sa konal v priestoroch ZŠ J.J. Thurzu.

 

 

Tohtoročná účasť bola vysoká, turnaja sa zúčastnilo až 27 učiteľov z celého okresu, ktorí boli rozdelený do 5 tímov. Organizátorom a členom jednotlivých družstiev ďakujeme za vytvorenie výbornej atmosféry. Víťazom turnaja blahoželáme k výborným výkonom.

 

 

Turnaj bol realizovaný s finančným príspevkom mesta Detva.

 

 

Úspech DFS Ratolesť a DĽH Detvanček

Dňa 7.5.2013 sa konala v Kokave krajská súťažná prehliadka choreografií detských folklórnych súborov. Súťaže sa na základe postupu z „regiónu“ zúčastnil aj Detský folklórny súbor Ratolesť spolu s ľudovou hudbou Detvanček, ktorý pracujú pri Centre voľného času Trend, Detva.

Čítať viac...

Ponuka priestorov

Ponuka priestorov
Centrum voľného času Trend Detva na ulici Obrancov mieru 7 priestory na prenájom vhodný na kaderníctvo či kozmetické služby za výbornú cenu. (bývalý priestor kaderníctva)
Bližšie informácie na t. č. 0908 620 431

 

 

Deň Zeme 2013

22.4. je Deň našej modrej planéty, kedy si pripomíname, že sa k nej máme správať s úctou, a rešpektovať jej prírodné zákonitosti. Centrum voľného času Trend Detva pripravilo v tento deň množstvo zaujímavých aktivít pre deti a rodičov. Nádherné slnečné počasie podčiarklo celú peknú atmosféru, ktorú všetkým prítomným účastníkom navodil program, tento otvoril celé naše popoludnie k oslave Dňa Zeme. Predstavili sa v ňom deti z FS Makovienka – VI. MŠ, Mažoretky – VII. MŠ, Čokoládky – CVČ Trend, Hip hop – CVČ Trend, Country tanec – Klub dôchodcov č.3. Azda najväčším zážitkom bola pre deti ukážka Kanisterapie, ktorú so svojimi vycvičenými psíkmi deťom predviedol Miroslav Suja – diplomovaný kanisterapeut.
Okrem programu sa deti s veľkou chuťou a radosťou zapájali do pripravených aktivít. Pri ich realizácii nám predovšetkým pomohli dobrovoľníci z OZ Aktívne mesto, študenti Gymnázia Detva, Skauti Detva, OZ Tulipán, Klub dôchodcov č.3. Všetkým patrí naše srdečné poďakovanie.

 

 

Čítať viac...

Čížiček-čížiček

Čížiček, čížiček, vtáčik maličký...touto detskou piesňou začali najmenší speváci z nášho okresu súťaž v speve ľudových piesní, ktorú pre nich zorganizovalo 10.4.2013 CENTRUM VOŇÉHO ČASU TREND. Predstavili sa nám v dvoch vekových kategóriách, v prvej to boli 3 až 4 – ročné deti, a v tej druhej ich starší 5 až 6 – roční kamaráti. Hneď v úvode nás do dobrej nálady dostal Folkórny súbor Makovienka zo VI. MŠ, po odspievaní I. kategórie nás všetkých potešilo vystúpenie Folklórneho súboru Vrtielko zo IV. MŠ. Ľudová pieseň stále hrala v celom našom popoludní prím, rovnako ako predník Detskej ľudovej hudby Detvanček Tomáš Borák. Muzikanti malých spevákov doprevádzali, a tí sa správali ako naozajstní profesionáli, mnohým sa z javiska ani nechcelo odísť. Početnejšia druhá kategória bola toho jasným dôkazom a plná sála rodičov, starých rodičov sa naozaj dobre zabávala.

 

 

Čítať viac...

Komprax

V dňoch 22. – 24. 3. 2013 som sa zúčastnila spolu s Jozefom Matúškom KOMPRAXU, ktorý sa konal vo Veľkom Šariši. Na školenie prišlo viacej žiakov z rôznych miest, naše školiteľky (Gabika a Julka) nám vymysleli program na vzájomné sa spoznanie. Po krátkych spoznávacích hrách, ktoré sa konali vždy na začiatku dňa, sme prešli na hlavnú úlohu KOMPRAXU, ktorou bolo naučiť sa a následne aj napísať projekt pre svoju školu, alebo mesto. Školiteľky sa nám venovali a pomáhali nám aby sme všetko pochopili a správne sa naučili a napísali projekt, čo sa nám aj podarilo. Môj projekt sa týka detí CVČ Trend s názvom „Maľované CVČ“, ktoré sa uskutoční do konca školského roka 2012/2013. KOMPRAX sa mi veľmi páčil a získala som nové skúsenosti, kontakty a zážitky s novými priateľmi.

 

 

Súťaž v Dobrej Nive

S tancom „ Tuto nám nedali ...“ sa deti z Detského folklórneho súboru Ratolesť zúčastnili Regionálnej prehliadky choreografií detských folklórnych súborov v Dobrej Nive, ktorá sa konala 23.3.2013. S pomedzi 9 súťažných choreografií si deťúrence vytancovali postup do krajského kola v Kokave nad Rimavicou. Porota okrem choreografie vychválila výborný detský tanečný a hudobný prejav.
... len nech nám to ďalej takto tancuje ....

 

 

Školenie k projektom

Dňa 26.2.2013 sa uskutočnilo školenie k projektom v Centre voľného času – Trend, Detva. Zúčastnili sa ho pedagogickí pracovníci Centra voľného času, a zástupca OZ Aktívne mesto. Školiteľkou bola Mgr. Jarmila Lipková, ktorá s nami strávila celý deň v príjemnej a tvorivej atmosfére. Pripravila si pre nás nové informácie týkajúce sa tvorby projektov, ktoré máme aj v súčasnosti v našom zariadení rozpracované. Súčasťou školenia bola aj samostatná práca všetkých zúčastnených, výsledkom ktorej boli vytvorené malé projekty Komprax. 

                                                                     Tešíme sa na ďalšie podobné inšpiratívne stretnutia.

 

 

Fašiangy s Ratolesťou

Fašiangy sú v súčasnosti obdobím plesov a zábav, no v minulosti plnili iný charakter. Toto obdobie bolo obdobím bursovania po domoch s prianím dobrej úrody.... ale taktiež obdobím zábav.

 

O tom ako sa s nami "fašiangovalo" si môžte prečítať ďalej.

Čítať viac...
© 2016, obsah generovaný pomocou CMS Joomla!