Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Rómsky talent 2016

 

Leto sme začali spevom a tancom

 

    25. júna sa v priestoroch Domu kultúry Andreja Sládkoviča v Detve uskutočnil tretí ročník talentovej súťaže pre rómske deti a mládež „Rómsky talent“. Toto podujatie sa konalo pod záštitou Centra voľného času TREND a záujmovej skupiny REBELKO. V kategóriách ako spev, tanec, hra na hudobný nástroj, prednes a iných, sa predstavilo 31 účinkujúcich vo veku od 6 do 24 rokov a predviedlo nám, koľko talentu sa v nich ukrýva. A toho určite nebolo málo, preto aj porota v zložení Mgr. Darina Labáková, Mgr. Nina Dekoninck a predseda Igor Čipčalaurčite nemala jednoduchý výber víťazov.

 

    Cielom projektu „Rómsky talent“ je podporiť a prehĺbiť u detí záujem o zmysluplné trávenie voľného času, vyhľadávať mladé rómske talenty, rozvíjať u nich talent, predstaviť ich verejnosti a vzbudiť záujem detí a mládeže o sebarealizáciu na kultúrno-spoločenských podujatiach.

    Projekt mal aj toho roku veľmi pozitívny ohlas a tak je viac než isté, že sa s „Rómskym talentom“ uvidíme aj o rok.


© 2023, obsah generovaný pomocou CMS Joomla!