Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Jiloskero hangóro (Hlas srdca)

 

     28. novembra 2017 sa za spolu organizácie CVČ Trend uskutočnil 25. ročník jedinečného festivalu Jiloskero hangóro (Hlas srdca). Najúspešnejší interpreti z 25 ročníkov jedinej súťaže svojho druhu na Slovensku sa predstavili v prezentácii rómskej ľudovej piesne v Dome kultúry A. Sládkoviča v Detve.

 

     Talentovaných mladých ľudí pre súťaž každoročne vyberá vedúca tunajšieho občianskeho združenia Klub Spolu a vedúca súboru Romka Marie Oláhová na základe dlhodobej spolupráce s rómskymi združeniami a klubmi.

 

Súťaž pozostávala tak ako po iné roky z troch kategórií - od šesť do desať rokov, od 11 do 16 rokov a nad 17 rokov.

 

     Na prehliadke účinkujúcich sprevádzala ľudová hudba bratov Demeovcov a účinkoval na nej aj 30-ročný rómsky folklórny súbor Rómka.

 

     Ako hostia sa predstavili detský folklórny súbor Ratolesť z Detvy a rómske folklórne súbory Khamoro z Myjavy, Jagalo Jilo z Očovej, Ochto vasta z Vígľaša, Gypsy Janka z Detvy, Slniečko z Poltára a súbor Kheliben Andro Jilo z Čierneho Balogu.

      25. ročník festivalu sa uskutočnil aj vďaka spolupráci a finančnej podpore Mesta Detva, ktorému patrí naše poďakovanie.

 © 2023, obsah generovaný pomocou CMS Joomla!