Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Jiloskero Hangóro 2018

Dňa 29. septembra 2018 o 13:00 sa za spolu organizácie CVČ Trend uskutočnil 26. ročník jedinečného festivalu Jiloskero hangóro (Hlas srdca) spojený s oslavou 31. výročia založenia folklórneho súboru Romka.

Najúspešnejší interpreti z 26 ročníkov jedinej súťaže svojho druhu na Slovensku sa predstavili v prezentácii rómskej ľudovej piesne na priestranstve pred Domom kultúry A. Sládkoviča v Detve.

     V rámci programu pod názvom Pozdravy od priateľov sa ako hostia sa predstavili DFS Fenix z Blhovíc, DFS Romani Luludi z Kokavi, DFS Khamoro z Poltára, HS Poltár, DFS Ratolesť z Detvy, Spevácky zbor Lovinobaňa, DFS Bzovík, HS Sabrosa, Ján Bendík a Roma Boys z Českej republiky.

Program pre pozvaných hostí pokračoval o 21:00 vo veľkej sále Domu kultúry Andreja Sládokviča posedením pri muzike za účinkovania FS Romka - generácie, Jána Bendíka, Roma Boys, HS Sabrosa a David Band.

      26. ročník festivalu sa uskutočnil aj vďaka spolupráci a finančnej podpore Mesta Detva, ktorému patrí naše poďakovanie.

 


© 2023, obsah generovaný pomocou CMS Joomla!