Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Olympiáda v anglickom a nemeckom jazyku 2020

Olympiáda v anglickom a nemeckom jazyku 2020

     Dňa 15. a 16. januára 2020 sa v priestoroch ZŠ Obrancov mieru konalo okresné kolo 30. ročníka Olympiády v anglickom jazyku v priestoroch Dome kultúry A. Sládkovíča sa konalo okresné kolo 30. ročníka Olympiády v nemeckom jazyku.

     Olympiády v anglickom jazyku sa tohto roku zúčastnili detí zo základných škôl a stredných škôl: ZŠ Kukučínova, Detva;               ZŠ s MŠ A. Vagača, Detva; ZŠ Obrancov mieru, Detva; ZŠ J. J. Thurzu, Detva; ZŠ s MŠ Školská, Hriňová; ZŠ s MŠ Krivec, Hriňová;   ZŠ Kriváň ;  ZŠ J. Drdoša, Vígľaš; Spojená škola, Detva a Gymnázium Detva.

      V kategórii 1A (5. – 7- ročník ZŠ) spolu súperilo 14 detí a v kategórii 1B (6. – 9. ročník ZŠ) súperilo 16 detí. V kategórii 2A     (1. – 2. ročník SŠ) sa zúčastnili 2 deti a v kategórii 2B (3. – 4. ročník) tiež 2 deti.

 Na prvých troch miestach sa umiestnili títo žiaci:

Kategória 1A

1. Fabriková Margaréta          ZŠ s MŠ Školská 1575, Hriňová       44 bodov

2. Feriancová Veronika          ZŠ J. J. Thurzu, Detva                  42,5 bodov

3. Zacharová Barbora            ZŠ Kukučínova 480/6, Detva          41 bodov

 Kategória 1B

1. Michálik Martin                 ZŠ s MŠ Školská 1575, Hriňová       66 bodov

2. Melichová Bibiána             ZŠ s MŠ Školská 1575, Hriňová       66 bodov

3. Jančíková Kristína             ZŠ J. J. Thurzu, Detva                  60 bodov

 Kategória 2A

1. Tóthova Viktória                Spojená škola Detva                    43 bodov

2. Tomala Ľubomír                 Gymnázium Detva                       42 bodov

Kategória 2B

1. Lenďáková Nela                Gymnázium Detva                          51 bodov

2. Fekiačová Ivana                 Spojená škola Detva                      42,5 bodov

    Do olympiády z nemeckého jazyka sa zapojili školy: Gymnázium Detva, Spojená škola Detva, ZŠ Kukučínova, Detva; ZŠ Vígľaš;    ZŠ s MŠ Krivec, Hriňová; ZŠ s MŠ Školská, Hriňová a ZŠ s MŠ A. Vagača, Detva.

    Súťažilo sa v kategóriách 1A (5. – 7. ročník ZŠ), 1B (8. – 9. ročník ZŚ), 2A (1. – 2. ročník SŠ), 2B (3. – 4. ročník SŠ) a 2D.

Výsledky:

Kategória 1B

1. Daniela Priadková              ZŠ s MŠ Krivec, Hriňová                  83 bodov

2. Lenka Janoková                ZŠ Kukučínova 480/6, Detva           49 bodov       

 Kategória 2A

Tkáčová Elena                      Gymnázium Detva                           20 bodov

Gondová Daniela                   Gymnázium Detva                           16 bodov

Kategória 2B

Ďurčová Petra                       Gymnázium Detva                           69 bodov

Debnárová Tatiana                 Gymnázium Detva                           68 bodov

Kategória 2D

1. Ema Bahladová                  Spojená škola Detva                        18 bodov

Gratulujeme a ďakujeme za účasť.

 

© 2020, obsah generovaný pomocou CMS Joomla!