Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Šaliansky Maťko 2023

 

 


Šaliansky Maťko 2023

Okresné kolo


      Dňa 27.1.2023  o 8.30 hod. sa v Centre voľného času Trend Detva konalo Okresné kolo súťaže v prednese slovenskej povesti - Šaliansky Maťko.

Súťaž Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského sa od svojho vzniku roku 1991 vyprofilovala na významnú a celoslovensky veľmi dobre známu súťaž v prednese slovenských povestí. Každoročne sa jej aj v našom okrese zúčastňuje množstvo žiakov - nádejných talentov, ktorí to už niekoľkokrát dotiahli aj na celoslovenské kolo. 

     Toho roku sa podujatia sa zúčastnilo 18 žiakov zo škôl: ZŠ Kukučínova Detva, ZŠ Kriváň, ZŠ J. Drdoša Vígľaš, ZŠ J. J. Thurzu, ZŠ s MŠ Školská Hriňová, ZŠ Látky a ZŠ s MŠ Krivec Hriňová.  Súťažilo sa v troch kategóriách a porotcovia mali toho roku naozaj ťažké rozhodovanie, keďže všetci zúčastnení žiaci boli vynikajúci. Nakoniec však rozhodli o víťazoch takto:

 

VÍŤAZI 


  1. kategória


1. miesto - Ema Halajová - ZŠ Kriváň

2. miesto - Nikola Tazberíková - ZŠ Látky

3. miesto - Samuel Dobiáš - ZŠ Školská Hriňová


   2. kategória


1. miesto - Ivana Melicherčíková - ZŠ Kriváň

2. miesto - Jarmila Hanesová - ZŠ J. Drdoša Vígľaš

2. miesto - Patrik Melicher - ZŠ Školská Hriňová

3. miesto - Tamara Kršiaková -. ZŠ Látky


  3. kategória


1. miesto - Nina Uhrinová - ZŠ Školská Hriňová

2. miesto - Richard Hanus - ZŠ Kriváň

3. miesto - Peter Murín - ZŠ J. Drdoša Vígľaš

© 2023, obsah generovaný pomocou CMS Joomla!