Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

List pre Ježiška

Ešte stále veríte, že zázraky sa dejú len v rozprávkach a v dnešnom svete na ne niet času ani miesta? A hlavne, že keď vy nedáte nič, na oplátku vám nič nemôže byť dané? Mýlite sa. Zázraky existujú. Kde bolo, tam bolo, Klub mladých animátorov a dobrovoľníkov sa rozhodol oprášiť jedno staré motto Gándhího († 1948): „Buď zmenou, ktorú by si chcel vidieť vo svete.“Určite sa mnohí zhodneme v tom, že prejavov úcty a hodnoty iného človeka, hlavne na Vianoce, nikdy nie je dosť. Vždy môžeme dať ešte viac…

Po finančnej zbierke na projekt Splnený vianočný sen sa vyzbieralo 300,84 €. Plná suma bola využitá na kúpu darčekov pre deti, ktoré sú skromné, slušné a úctivé. Ale tu rozprávka nekončí. Darčeky musia byť rozdelené medzi deti, pekne zabalené a osobne doručené do rodín. Na túto výzvu sa podujali: Jozef Pavlov, Lucia Jurášová, Zuzana Ovčiariková, Zuzana Bobotová, Nika Klimová a Danka Hukelová. Práve oni mali možnosť vidieť tie očká detí alebo ich rodičov, ktoré zažiarili 23. decembra pri pohľade na ich vytúžený darček.

A aké dojmy to v nich zanechalo? „Vidieť rozžiarené oči malých detí, ktorým sme práve zaniesli darčeky (autíčka, spoločenské hry, bábiky, knihy, oblečenie…) bol jeden z NAJ zážitkov v mojom živote,“ prezradil nám predseda krúžku, Jozef Pavlov.

Apropo, nezabúdali sme ani na spätnú väzbu. Rodičia nám oznámili, že sa ich drobcom darčeky páčili a tešili sa z nich.

Bohužiaľ, vďaka poľadovici nebolo možné rozniesť všetky darčeky, ale v priebehu tohto týždňa sa tento deficit napraví.

Takisto chceme poďakovať základným školám za ich spoluprácu a ochotu, bez ktorej by tento projekt nemohol byť realizovaný.

 

Jozef Pavlov 

© 2023, obsah generovaný pomocou CMS Joomla!