Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Hviezdoslavov Kubín 2016

 

    Koniec marca bol v Centre voľného času v znamení poézie a prózy. 30. marca sa totiž v priestoroch KC Andreja Sládkoviča uskutočnilo okresné kolo súťaže v prednese – Hviezdoslavov Kubín. Táto súťaž má na Slovensku dlhú tradíciu a do 62. ročníka sa v našom okrese zapojilo všetkých dvanásť základných škôl.

    Prednes poézie a rovnako tak aj prózy je rozdelený do troch kategórií podľa veku žiakov a v týchto troch kategóriách si toho roku zmeralo sily dovedna 48 detí.

    Víťazi na prvých troch miestach v každej kategórii postupujú do regionálneho kola ktoré sa bude konať 13. apríla 2016 v CVČ Domino vo Zvolene.

 

VÍŤAZI:        

 

Poézia

 

I. kategória (2.-4.roč.):         1. Ľudmila Kulichová               ZŠ Kriváň

                                                2. Peter Pašek                         ZŠ Obrancov mieru, Detva

                                                3. Martin Mašlej                       ZŠ Slatinské Lazy

 

 

 

II. kategória (5.-6.roč.):        1. Krsitína Hanesová                ZŠ s MŠ Školská, Hriňová

                                                2. Dávid Kamenský                  ZŠ s MŠ Krivec, Hriňová

                                                3. Emma Kucejová                   ZŠ J.J.Thurzu, Detva

 

 

III. kategória (7.-9.roč.):      1. Alexandra Babiaková          ZŠ J.J.Thurzu, Detva

                                               2. Žofia Koristeková                ZŠ s MŠ Detvianska Huta

                                               3. Daniela Konôpková             ZŠ s MŠ Krivec, Hriňová


 

 

Próza

 

I. kategória (2.-4.roč.):         1. Michaela Sofia Matejová     ZŠ s MŠ Školská, Hriňová

                                                2. Patrik Francisty                   ZŠ J. J. Thurzu, Detva

                                                3. Zuzana Harbutová              ZŠ Slatinské Lazy

 

 

II. kategória (5.-6.roč.):        1. Benjamín Androvič               ZŠ J.Drdoša, Vígľaš

                                                2. Nina Marcineková               ZŠ Obrancov mieru, Detva

                                                3. Veronika Debnárová           ZŠ s MŠ Krivec, Hriňová

 

 

III. kategória (7.-9.roč.):      1. Viktória Výbohová              ZŠ Kriváň

                                               2. Magdaléna Slamková          ZŠ J. J. Thurzu, Detva

                                               3. Kristína Krnáčová               ZŠ s MŠ Krivec, Hriňová

 

 

                          

 

© 2021, obsah generovaný pomocou CMS Joomla!