Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Slávik Slovenska 2016

Slávik Slovenska


     Dňa 6.5. 2016 sa po roku opäť uskutočnilo okresné kolo súťaže Slávik Slovenska v interpretácii ľudovej piesne, ktorú organizovalo CVČ Trend Detva v spolupráci so Základnou umeleckou školou Hriňová. Súťažné kolo prebiehalo opäť v ZUŠ v Hriňovej a zúčastnilo sa ho štrnásť súťažiacich vo všetkých kategóriách. Pre súťažiacich bola tento rok pripravená novinka. Deti mali k dispozícií nie klavírny sprievod ako po minulé roky, ale všetkých, ktorí využili túto možnosť sprevádzala Ľudová hudba Tomáša Boráka z Detvy. Súťažiace deti tak dostali príležitosť si naživo zaspievať s ľudovou hudbou, čo sa stretlo s veľkým úspechom a záujmom.

     Ocenené boli všetky tri miesta vo všetkých kategóriách, do krajského kola však postupujú len víťazi prvých miest: Terézia Ďurišová (1. kategória), Alexandra Krnáčová (2. kategória) a Lenka Jágerská (3. kategória). Aj napriek tomu, že účastníkov bolo pre chorobu menej, počet zapojených škôl stúpol a nás nesmierne teší záujem detí zachovávať naše ľudové tradície, ku ktorým spev ľudových piesní, bohatstvo nášho národa neodmysliteľne patrí.

Mgr. art. Gabriela Dobiašová, ArtD.


© 2022, obsah generovaný pomocou CMS Joomla!