Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Timravina studnička 2016

Timravina studnička

 

Dňa 26. októbra 2016 sa v priestoroch Domu kultúry Andreja Sládkoviča v Detve za organizácie Centra voľného času Trend uskutočnil XX. ročník súťaže v umeleckom prednese prózy - Timravina studnička.

           Toto podujatie usporadúvané každoročne na jeseň na počesť významnej slovenskej spisovateľky Boženy Slančíkovej Timravy je jedinou súťažou na Slovensku, v ktorej sa prednáša výlučne pôvodná slovenská próza. Poslaním a cieľom súťaže je viesť deti a mládež k hlbšiemu poznávaniu slovenskej literatúry, podnietiť ich k hľadaniu a objavom krásy umeleckého slova a tým aj rodnej reči a poskytovať priestor na popularizáciu pôvodnej slovenskej tvorby.

           Každý rok sa tohto podujatia zúčastňuje väčšina základných škôl z okresu. Toho roku to nebolo inak a svoje školy prišlo zastúpiť spolu 22 žiakov zo škôl ZŠ Vígľaš, ZŠ J.J.Thurzu, Detva, ZŠ Kriváň, ZŠ Školská, Hriňová, ZŠ s MŠ Krivec, Hriňová a ZŠ Obrancov mieru, Detva.

Tradične sa súťažilo v troch kategóriách, podľa veku žiakov a tu už sú tohtoroční víťazi:

 

I. kategória (2.-4. ročník ZŠ):


1. Natália Krnáčová

ZŠ Školská, Hriňová

2. Margaréta Fabriková

ZŠ Školská, Hriňová

3. Slávka Rapčanová

ZŠ J.J.Thurzu, Detva

 

 

 

II. kategória (5.-6. ročník ZŠ)

 

1. Veronika Debnárová

ZŠ s MŠ Krivec, Hriňová

2. Matej Marcinek

ZŠ Kriváň

3. Michaela Sofia Matejová

ZŠ Školská, Hriňová

 

 

 

III. kategória (7.-9. ročník ZŠ)

 

1. Šimon Hudák

ZŠ J. J. Thurzu, Detva

2. Daniela Konôpková

ZŠ s MŠ Krivec, Hriňová

3. Viktória Výbohová

ZŠ Kriváň

 

 

 

 

© 2022, obsah generovaný pomocou CMS Joomla!