Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Hviezdoslavov Kubín 2017

Koniec marca bol v Centre voľného času opäť v znamení poézie a prózy, 21. marca sa v priestoroch KC Andreja Sládkoviča po roku uskutočnilo okresné kolo súťaže v prednese – Hviezdoslavov Kubín. Toho roku prebiehal už 63. ročník a my sme veľmi radi, že sa ho opäť zúčastnilo všetkých dvanásť základných škôl z nášho okresu.

Prednes poézie a rovnako tak aj prózy je rozdelený do troch kategórií podľa veku žiakov a v týchto troch kategóriách si zmeralo sily tentoraz 49 detí.

Víťazi na prvých troch miestach v každej kategórii postupujú do regionálneho kola, ktoré sa bude konať 4. apríla 2017 v CVČ Domino vo Zvolene. Všetkým postupujúcim žiakom gratulujeme a držíme palce v regionálnom kole.

 

VÍŤAZI:         

I. kategória:  2. - 4.  ročník ZŠ


POÉZIA :       1. Veronika Malčeková                   ZŠ s MŠ Krivec

                        2. Ľudmila Kulichová                    ZŠ Kriváň

                        3. Jozef Svitek                                 ZŠ Látky

 

 


PRÓZA :       1. Nikola Melicherová                    ZŠ s MŠ Školská, Hriňová

                       2. Alžbeta Segečová                      ZŠ Látky

                       3. Martin Mašlej                              ZŠ Slatinské Lazy


 

                        II. kategória:5. - 6. ročník ZŠ

 

POÉZIA :       1. Dávid Kamenský                         ZŠ s MŠ Krivec

                        2. Ema Matrtajová                           ZŠ J. J. Thurzu, Detva

                        3. Viktória Kučerová                       ZŠ Kukučínova, Detva


 

PRÓZA :       1. Saskia Ľuptáková                       ZŠ J. J. Thurzu, Detva

                       2. Adela Paľková                            ZŠ s MŠ Školská, Hriňová

                       3. Veronika Debnárová                 ZŠ s MŠ Krivec


 

                        III. kategória: 7. - 9. ročník ZŠ

 

POÉZIA :       1. Žofia Koristeková                       ZŠ s MŠ M. Kolibiara, Det. Huta

                       2. Romana Babicová                     ZŠ s MŠ Školská, Hriňová

                       3. Lívia Melichová                           ZŠ Obrancov mieru, Detva


 

PRÓZA :       1.Kristína Hanesová                      ZŠ s MŠ Školská, Hriňová

                       2.Viktória Výbohová                       ZŠ Kriváň

                       3.Alena Fulajtárová                       ZŠ Jána Drdoša, Výgľaš


 

© 2021, obsah generovaný pomocou CMS Joomla!