Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Slávik Slovenska 2017Slávik Slovenska 2017 na Podpoľaní

 

 

   Aj keď spev žiaľ už dávno nie je prirodzenou súčasťou každodenného života a spevná aktivita ľudí je obmedzená, v oblasti Podpoľania našťastie neustále pretrváva tradícia kultúrneho života, ku ktorému spev piesní neodmysliteľne patrí.

   Potvrdilo to aj tohtoročné okresné kolo súťaže v speve „Slávik Slovenska“, ktoré sa v spolupráci s CVČ Trend konalo 19.5. 2017 v Základnej umeleckej škole v Hriňovej.

   Nesmierne nás teší, že záujem účastníkov enormne vzrástol, čo potvrdzuje 22 zúčastnených súťažiacich, čo je o osem viac ako minulý rok. Súťažilo sa tradične v troch kategóriách s povinnou skladbou, ale aj ľubovoľne zvolenou, zväčša z miestnej oblasti. Na súťažiacich dohliadala odborná porota v zložení: Mgr. Martina Saksová, Mgr. art. Marián Švoňava a Veronika Spodniaková.

   Niektorí súťažiaci mali hudobný sprievod vo vlastnej réžií, no väčšinu účinkujúcich sprevádzala Ľudová hudba pod vedením Tomáša Boráka.


    A tohtoroční víťazi?


1. kategória: Alexandra Klimová

2. kategória: Nela Hanesová

3. kategória Adam Dovala


    Víťazom srdečne blahoželáme, rovnako aj ostatným  umiestneným a k pekným výkonom aj tým, pre ktorých sa miesto neušlo. Ďakujeme za príjemný umelecký zážitok. 

 

 

Autorka článku: Mgr. art. Gabriela Dobiašová, ArtD.© 2022, obsah generovaný pomocou CMS Joomla!