Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Timravina studnička 2018

Timravina studnička

 

Dňa 24. októbra 2018 sa v priestoroch Domu kultúry Andreja Sládkoviča v Detve za organizácie Centra voľného času Trend uskutočnil XXII. ročník súťaže v umeleckom prednese prózy - Timravina studnička.

           Toto podujatie usporadúvané každoročne na jeseň na počesť významnej slovenskej spisovateľky Boženy Slančíkovej Timravy je jedinou súťažou na Slovensku, v ktorej sa prednáša výlučne pôvodná slovenská próza. Poslaním a cieľom súťaže je viesť deti a mládež k hlbšiemu poznávaniu slovenskej literatúry, podnietiť ich k hľadaniu a objavom krásy umeleckého slova a tým aj rodnej reči a poskytovať priestor na popularizáciu pôvodnej slovenskej tvorby.

           Každý rok sa tohto podujatia zúčastňuje väčšina základných škôl z okresu. Toho roku bol počet prihlásených žiakov značne vyšší ako minulý rok čo nás nesmierne teší. Prihlásilo sa 28 žiakov zo škôl ZŠ s MŠ J. Drdoša, Vígľaš, ZŠ s MŠ A. Vagača, ZŠ obrancov mieru, ZŠ J.J.Thurzu, Detva, ZŠ Kriváň, ZŠ s MŠ Školská, Hriňová, ZŠ s MŠ Krivec.

 

Timravina studnička je postupová súťaž a víťaz z každej kategórie postupuje priamo do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční 23. novembra 2018 v Divadle B. S. Timravy v Lučenci. Tradične sa súťaží v troch kategóriách, podľa veku žiakov a tu už sú tohtoroční víťazi, ktorým samozrejme srdečne gratulujeme:

 

I. kategória:  2.-4. ročník ZŠ

 

1. Barbora Baumannová              ZŠ J. J. Thurzu, Detva

2. Barbora Trebuľová                    ZŠ s MŠ Školská, Hriňová

3. Peter Jaloviar                             ZŠ s MŠ J. Drdoša, Vígľaš

 

           

II. kategória:5.-6. ročník ZŠ

 

1. Sofia Sujová                                ZŠ s MŠ Školská, Hriňová

2. Sára Malatincová                         ZŠ J. J. Thurzu, Detva

3. Margaréta Fabriková                   ZŠ s MŠ Školská, Hriňová

 

 

III. kategória:  7.-9. ročník ZŠ

 

1. Kristína Hanesová                      ZŠ s MŠ Školská, Hriňová

2. Stela Šufliarska                            ZŠ s MŠ Školská, Hriňová

3. Daniela Sárová                            ZŠ Kriváň


© 2022, obsah generovaný pomocou CMS Joomla!