Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry 2018

     Dňa 28.11.2018, sa v priestoroch Domu kultúry Andreja Sládkoviča konalo okresné kolo 11. ročníka Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry v kategórii C (8.-9. ročník ZŠ).
 
     Toho roku sa olympiády zúčastnilo osem škôl z detvianskeho okresu: ZŠ s MŠ Školská, Hriňová; ZŠ Kukučínova,Detva; ZŠ s MŠ J. Drdoša, Vígľaš; ZŠ J. J. Thurzu, Detva; ZŠ Obrancov mieru, Detva; ZŠ Kriváň; ZŠ s MŠ A. Vagača, Detva;
ZŠ s MŠ Krivec. 
 
 
     Cieľom olympiády je prehlbovať, rozširovať a upevňovať komunikačné zručnosti žiakov základných a stredných škôl v slovenskom jazyku, rozširovať záujem žiakov o sebavzdelávanie a samostatnú tvorivú činnosť, zvyšovať záujem o slovenský jazyk a literatúru, zvyšovať záujem o štúdium slovenského jazyka na vysokých školách a umožňovať porovnanie vedomostí a zručností žiakov v rámci regiónov a na celoštátnej úrovni. 
 
 
     Víťazkou tohto ročníka sa stala Tomasková Viktória zo Základnej školy Júliusa Juraja Thurzu v Detve, s celkovým počtom bodov 43.  Srdečne gratulujeme. 
 
 

Poradie 

Meno a priezvisko 

Adresa školy 

 Body 

 1.

Tomasková Viktória 

ZŠ J. J. Thurzu Detva 

43 

 2.

Velič Andrej 

ZŠ J. Drdoša Vígľaš 

41

  3. 

Nováková Katarína 

ZŠ Obrancov mieru  

 35

 4.

Vilhan Štefan 

ZŠ Kriváň 

  32 

 5.

Očenášová Michaela 

ZŠ s MŠ Hriňová 

 32

 6.

Krnáčová Zdenka 

 ZŠ s MŠ Krivec

 27

 7.

Bohumeľová Patrícia 

ZŠ s MŠ A. Vagača Detva 

 24

8. 

Ostrihoňová Michaela 

ZŠ Kukučínova Detva 

 21

 
© 2022, obsah generovaný pomocou CMS Joomla!