Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Timravina Studnička 2019

Timravina studnička

 

Dňa 25. októbra 2019 sa v priestoroch Domu kultúry Andreja Sládkoviča v Detve za organizácie Centra voľného času Trend uskutočnil XXIII. ročník súťaže v umeleckom prednese prózy - Timravina studnička.


           Toto podujatie usporadúvané každoročne na jeseň na počesť významnej slovenskej spisovateľky Boženy Slančíkovej Timravy je jedinou súťažou na Slovensku, v ktorej sa prednáša výlučne pôvodná slovenská próza. Poslaním a cieľom súťaže je viesť deti a mládež k hlbšiemu poznávaniu slovenskej literatúry, podnietiť ich k hľadaniu a objavom krásy umeleckého slova a tým aj rodnej reči a poskytovať priestor na popularizáciu pôvodnej slovenskej tvorby.


         Toho roku bol počet prihlásených žiakov síce o niečo nižší ako minulý rok, kvalita prednesu sa ale z roka na rok zlešuje čo nás nesmierne teší. Prihlásilo sa 22 žiakov zo škôl ZŠ s MŠ J. Drdoša, Vígľaš, ZŠ s MŠ A. Vagača, ZŠ J.J.Thurzu, Detva, ZŠ Kriváň, ZŠ s MŠ Školská, Hriňová a ZŠ Slatinské Lazy.

 

        Timravina studnička je postupová súťaž a víťaz z každej kategórie postupuje priamo do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční 15. novembra 2019 v Divadle B. S. Timravy v Lučenci. Tradične sa súťaží v troch kategóriách, podľa veku žiakov a tu už sú tohtoroční víťazi, ktorým samozrejme srdečne gratulujeme:

 

I. kategória:  2.-4. ročník ZŠ

1. miesto – Peter Murín (ZŠ s MŠ J. Drdoša Vígľaš)

2. miesto – Lukáš Ilčík (ZŠ s MŠ Školská, Hriňová)

3. miesto – Richard Hanus (ZŠ Kriváň)II. kategória:  5.-6. ročník ZŠ

1. miesto – Nikola Melicherová (ZŠ s MŠ Školská, Hriňová)

2. miesto – Katarína Trebuľová (ZŠ s MŠ Školská, Hriňová)

3. miesto – Lucia Polakovičová (ZŠ s MŠ A. Vagača, Detva)III. kategória: 7.-9. ročník ZŠ

1. miesto – Filip Lašák (ZŠ s MŠ Školská, Hriňová)

2. miesto – Barbora Malatincová (ZŠ J. J. Thurzu, Detva)

2. miesto – Emma Kubečková (ZŠ s MŠ A. Vagača, Detva)

3. miesto – Margaréta Fabriková(ZŠ s MŠ Školská, Hriňová)

3. miesto – Veronika Melichová (ZŠ Kriváň)Ceny do súťaže boli zakúpené s finančnou podporou Mesta Detva za čo im týmto ďakujeme.


© 2022, obsah generovaný pomocou CMS Joomla!